چگونگی ایجاد پسورد برای محافظت از پوشه ها در ویندوز xp

چگونگی ایجاد پسورد برای محافظت از پوشه ها درویندوز XP

 


آیا شما به طور مشترک از یککامپیوتر استفاده می کنید و می خواهید پوشه هایتان امنیت بیشتری داشته باشند؟
برای ایجاد پس وردی که از پوشه ها محافظت می کند دو روش وجود دارد.

روشاول:اگر شما برای نام کاربری خود پس ورد دارید می توانید از این پس ورد برای محافظتاز پوشه های خود استفاده کنید. اما در غیر این صورت روش زیر را دنبال کنید: رویپوشه ای که می خواهید محرمانه بماند راست کلیک کرده و گزینه ی Properties را انتخابکنید (یا کلید های Alt و دابل کلیک را به طور همزمان فشار دهید.) سپس روی کلید sharing کلید کرده و گزینه «Make this folder private »را تیک دار کنید . و در آخرکلید Apply را بزنید. اگر شما برای نام کاربری خود پس وردی نداشته باشید، کاردیظاهر می شود که از شما سوال می کند آیا می خواهید پس وردی بسازید ؟ اگر می خواهیدپوشه را محرمانه کنید باید حتما” این کار را انجام دهید بنابراین روی گزینه yes کلیک کنید . از این پس برای ورود به دسک تاپ کامپیوتر و استفاده از آن باید از پسوردتان استفاده کنید.
پس از کلیک گزینه yes باید پس ورد خود را تایپ کنید و سپسآنها را تصدیق کنید. سپس روی دکمه «create pass word » کلیک کنید و در آخر پنجره پسورد را ببندید.
در آخر کلید ok پنجره propertiest را بزنید. اکنون هر کسیکهوارد سیستم شما شود
نمی تواند بدون اطلاع از پس ورد شما به آن فایل دسترسی پیداکنید .

روش دوم: اگر پوشه مورد نظر به صورت zip یا فشرده است شما می توانیدیک پسورد منحصر به فرد به آن بدهید.
فقط کافیست روی پوشه زیپ شده دابل کلیککنید و وقتی پوشه باز شد از منوی بالا گزینه file رفته روی گزنیه «Add a password » کلیک کنید.
و سپس پس ورد خودرا در پنجره ظاهر شده تایپ کنید.اکنون شما تنها کسیهستید که به فایل های این پوشه دسترسی دارید. پوشه باز می شود و فایل ها نیز دیدهمی شوند اما شما تنها کسی هستید که می توانید به فایل ها دسترسی داشته باشید.

/ 0 نظر / 21 بازدید